Implant jest w pełni funkcjonalną i estetyczną odbudową brakujących zębów. Można dzięki niemu uzupełnić braki zębowe zarówno pojedynczych, kilku jak i wszystkich zębów. Olbrzymia zaletą tego typu rozwiązań jest to że:
Jeśli z jakiś przyczyn implantu nie można założyć natychmiast po usunięciu zęba należy odczekać ok. 6 tygodni, kiedy to średnica zębodołu po usuniętym zębie ulega zmniejszeniu natomiast nie dochodzi jeszcze do zaników kości i błony śluzowej.
Zastosowanie biomateriałów
Jeśli w wyniku ekstrakcji dojdzie do zniszczenie kości lub jeśli od usunięcia zęba minęło dużo czasu często zachodzi konieczność uzupełnienie brakującej kości. Można w tym celu użyć kości własnej pacjenta, biomateriałów lub jednego i drugiego łącznie.
Ogólnie w implantologii stomatologicznej biomateriały kościozastępcze zarówno syntetyczne jak i naturalne znajdują zastosowanie między innymi:
Chirurgia stomatologiczna, implantologia, leczenie dzieci i dorosłych w narkozie, zabiegi z użyciem lasera.
Specjalista chirurgii stomatologicznej oraz implantologii z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizację uzyskała w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, a tytuł lekarza stomatologa uzyskała w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Należy do tych chirurgów stomatologicznych, którzy stosują skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pacjenta wspomagające naturalny proces gojenia, gwarantujące najlepsze rezultaty – szybsze i lepsze gojenie po zabiegu, szybszą odbudowę kości, lepszą integrację implantu z kością, brak zespołu suchego zębodołu. Współpracuje z anestezjologiem, tym samym wiele zabiegów przeprowadza w znieczuleniu ogólnym (tzw. narkozie). Chirurg podejmujący się skomplikowanych zabiegów, również z zakresu implantologii i mikrochirurgii. Najczęściej jednak są to procedury usuwania skomplikowanych zębów ósmych. Gwarantuje Pacjentom kompleksową diagnostykę, system zaawansowanych znieczuleń i najlepsze rezultaty regeneracji po zabiegu. Pod jej opieką, lekarze stażyści wykonują swoje pierwsze zabiegi.
Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od tego czasu realizuję się jako lekarz dentysta pomagając innym uzyskać pełny i zdrowy uśmiech.
Fascynują mnie nowoczesne technologie wykorzystywane w stomatologii, które usprawniają oraz zwiększają powodzenie realizowanych planów leczenia.