BODYPLETYZMOGRAFIA


onkolog dziecięcy, leczenie naczyniaków warszawa mokotów


Bodypletyzmografia w Warszawie

Badanie czynnościowe płuc

MediPark jako jedyna placówka komercyjna w Warszawie jest wyposażony w najnowszej generacji, kompletne laboratorium do badania funkcji płuc , które pozwala na identyfikację zaburzeń w pracy płuc i oskrzeli oraz postawienia diagnozy rozedmy, czy astmy.

Bodypletyzmografia – kabina bodypletyzmograficzna – co to jest?

Jest to kompletne laboratorium do badania funkcji płuc. Kabina bodypletyzmografiiczna to najbardziej zaawansowany i wszechstronny system diagnostyki czynnościowej układu oddechowego. Precyzyjny i innowacyjny system umożliwia pełną diagnostykę czynnościową układu oddechowego przy zapewnieniu jednoczesnego komfortu dla pacjenta.

MediPark jako placówka stawiająca na nowoczesne rozwiązania technologiczne oferuje badanie,
które dotychczas nie było dostępne na warszawskim rynku komercyjnym. Pletyzmograf umożliwia wykonanie badań czynnościowych układu oddechowego i oceny całkowitej ilości
powietrza w płucach (total lung capacity – TLC) wraz ze wszystkimi składowymi:
Spirometria spokojna SVC
Spirometria natężona FVC
Maksymalna wentylacja MVV
Pletyzmografia całego ciała BODY
Pojemność dyfuzyjna płuc DLCO
Wyposażony w moduł dyfuzyjny pracujący w czasie rzeczywistym, bodypletyzmograf tworzy kompletny zestaw do oceny czynnościowej układu oddechowego

Aparat do nowoczesnej konstrukcji pozwala na identyfikację zaburzeń obturacyjnych i restrykcyjnych, badanie odwracalności obturacji podczas skurczów oskrzeli i przy długotrwałej terapii oraz potwierdzenie diagnozy w przypadku podejrzeń rozedmy. W połączeniu z opcją pomiaru dyfuzji umożliwia określanie pojemności dyfuzyjnej, objętości pęcherzykowych i statycznych objętości płuc.

Bodypletyzmografia- jak wygląda badanie?

Bodypletyzmograf ma formę kabiny o wymiarach 93,2x 80×160 cm, zapewnia pacjentom komfort i pozwala przeprowadzić badanie osób o dowolnej posturze – dzieci, osób dorosłych, niepełnosprawnych na wózkach, kobiet w ciąży, a także osób otyłych. W kabinie jest umieszczone krzesełko, które pozwala pacjentowi odbyć badanie w komfortowej i wygodnej dla niego pozycji siedzącej. Na nos zakłada się klips a badanie polega na oddychaniu przez ustnik urządzenia. Podczas badania pacjent jest krok po kroku instruowany przez osobę wykonującą badanie. Interpretacją badania zajmuje się lekarz pulmonolog.

Bodypletyzmografia – przeciwskazania do badania?

Przeciwwskazania i przygotowanie są takie same jak w przypadku spirometrii. Pacjent cierpiący na klaustrofobię powinien poinformować o tym lekarza przed badaniem.

W MediPark oferujemy pełną diagnostykę chorób układu oddechowego oraz konsultacje doświadczonych lekarzy pulmonologów. Oprócz unikatowego badania bodypletyzmografii, w Medipark można wykonać pozostałą diagnostykę chorób płuc: spirometrię, oscylometrię, USG przezklatkowe płuc czy test alergiczne.

Nie zwlekaj. Umów badanie tel.: 22 32 91 300


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.