ORTODONCJA

Wady zgryzu dzielimy na wrodzone i nabyte. Wady o charakterze nabytym powstają w ciągu kilku pierwszych lat życia. Wczesne leczenie ortodontyczne polega na likwidowaniu czynników szkodliwie wpływających na prawidłowy rozwój oraz wzajemny układ zębów i kości szczęk u dzieci. Ma ono na celu powstrzymanie rozwoju wady zgryzu lub jej całkowitą likwidację. Właściwe leczenie ortodontyczne dotyczy pacjentów z pełnym uzębieniem stałym i może być przeprowadzone w każdym wieku.

Objawy wskazujące na potrzebę konsultacji ortodontycznej:

 • oddychanie ustami – stale otwarte usta
 • dysfunkcja języka –  stałe utrzymywanie języka między zębami, tłoczenie języka przy przełykaniu
 • szkodliwe nawyki – ssanie palca, smoczka, ogryzanie paznokci, ołówków, długopisów
 • asymetria w rysach twarzy – wyraźne zmiany w wyglądzie dziecka
 • odwrotne zachodzenie zębów – zęby dolne przednie ustawione przed górnymi
 • nadmierne wychylenie zębów przednich – ciągłe utrzymywanie zębów górnych na dolnej wardze
 • stłoczenia tzw. „krzywe zęby” lub szpary między zębami
 • zbyt późne wypadanie zębów mlecznych
 • brak wyrzynania zębów stałych pomimo utraty ich mlecznych poprzedników
 • powikłania próchnicy w postaci przedwczesnej utraty zębów mlecznych lub stałychNasi lekarze posiadają certyfikację niewidocznego i zdejmowanego systemu ortodontycznego Invisalign®. To jedyny system ortodontyczny na rynku zapewniający aż 5 letni okres gwarancji i opieki ortodontycznej w jednej cenie. Invisalign® zalecany jest do leczenia większości wad zgryzu. Przeznaczony jest dla osób, które nie chcą nosić aparatu stałego, nie podjęłyby się leczenia, gdyby nie metoda leczenia nakładkami, mają zawód, który nie pozwala nosić aparatu, oczekują szybkich efektów i krótkiego czasu leczenia.
  Zalety:
 • nakładki są praktycznie niewidoczne
 • noszenie nakładek jest niekłopotliwe i bezbolesne
 • można je zdejmować do mycia zębów i jedzenia
 • zapewniają wysoką efektywność przy skróconym czasie leczenia
  Invisalign – to technologia, która bez wątpienia zrewolucjonizowała nowoczesną ortodoncję. Koniec drucianego uśmiechu? To niemożliwe! A jednak – wystarczy zastosować przeźroczyste, zupełnie niewidzialne dla rozmówcy pacjenta, nakładki ortodontyczne. Ich zalet jest więcej: można je zdejmować do mycia i jedzenia, są dopasowywane do pacjenta komputerowo, a czas leczenia jest dużo krótszy niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Wnaszej ofercie znajdują się tylko najlepsze aparaty tradycyjne ruchome i stałe, posiadamy też możliwość założenia aparatów samoligaturujących i estetycznych Damon Clear®.

NASI LEKARZELEK. DENT.

LILIANA KOT- BANASZEWSKA


Protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, karierę rozpoczynała w Szkole Sztuk Pięknych i dalej pielęgnuje pasję do projektowania i fotografii. Jest lekarzem dentystą z dużym doświadczeniem w zakresie stomatologii zachowawczej, leczeniu kanałowym pod mikroskopem jak również protetyki. Odbyła liczne kursy w zakresie rehabilitacji narządu żucia, odbudowy zgryzu, Digital Smile Design, implantoprotetyki. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Pasjonuje się analizą estetyki twarzy, przeprowadziła liczne metamorfozy uśmiechu pacjentów, niektóre z nich we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Do każdej przemiany pacjenta podchodzi holistycznie, dbając w pierwszej kolejności o aspekty zdrowotne, eliminując wszelkie czynniki chorobowe oraz przeprowadzając szczegółową diagnostykę. Korony i licówki wykonuje we współpracy ze światowej klasy ceramistką. Czuje misję zapewnienia jak najlepszego efektu estetycznego wykorzystując w tym fotografię i skaner wewnątrzustny. Niedawno rozpoczęła dwuletni kurs medycyny estetycznej w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.
LEK. DENT.

MARIOLA IWANIAK


Ortodoncja.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. Jest także certyfikowanym lekarzem systemu Invisalign. Od czasu ukończenia studiów nieustannie pogłębia wiedzę z zakresu ortodoncji, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów. Praca zawodowa jest jednocześnie jej pasją. Właśnie dlatego najbardziej ceni sobie indywidualne podejście do pacjenta, a wzajemne zrozumienie uważa za podstawę owocnej współpracy między lekarzem a pacjentem.
W zakresie jej procedur są również różnego rodzaju aparaty – tradycyjne z metalowym łukiem, estetyczne ceramiczne jak również samoligaturujące. Po wysłuchaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta dąży do znalezienia najlepszego rozwiązania.>
LEK. DENT.

AGNIESZKA JANIUK-KOMORNICZAK


Chirurgia stomatologiczna, implantologia, leczenie dzieci i dorosłych w narkozie, zabiegi z użyciem lasera.

Specjalista chirurgii stomatologicznej oraz implantologii z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizację uzyskała w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, a tytuł lekarza stomatologa uzyskała w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Należy do tych chirurgów stomatologicznych, którzy stosują skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pacjenta wspomagające naturalny proces gojenia, gwarantujące najlepsze rezultaty – szybsze i lepsze gojenie po zabiegu, szybszą odbudowę kości, lepszą integrację implantu z kością, brak zespołu suchego zębodołu. Współpracuje z anestezjologiem, tym samym wiele zabiegów przeprowadza w znieczuleniu ogólnym (tzw. narkozie). Chirurg podejmujący się skomplikowanych zabiegów, również z zakresu implantologii i mikrochirurgii. Najczęściej jednak są to procedury usuwania skomplikowanych zębów ósmych. Gwarantuje Pacjentom kompleksową diagnostykę, system zaawansowanych znieczuleń i najlepsze rezultaty regeneracji po zabiegu. Pod jej opieką, lekarze stażyści wykonują swoje pierwsze zabiegi.
LEK. DENT.

AGATA ROGÓLSKA


Endodoncja mikroskopowa, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Od początku kariery zawodowej priorytetem dla niej jest rozwój, który realizuje szczególnie w kierunku endodoncji mikroskopowej. Uczestniczy w szkoleniach u pionierów endodoncji w Polsce. Podczas wizyt stosuje nowoczesne metody znieczuleń w trosce o komfort pacjentów, w szczególności najmłodszych. Doświadczenie w pracy z dziećmi pozyskała pracując podczas studiów jako opiekun na koloniach. Mali pacjencji bywają rozbrajająco szczerzy i mają w sobie pełno radości – to zaszczyt zyskać u takiego małego człowieka zaufanie. Wykonuje wszelkie procedury stomatologii dziecięcej, również w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. U dorosłych prowadzi leczenie zachowawcze, zabiegi profilaktyczne oraz bezpieczne wybielanie zębów. Podczas konsultacji z przeglądem przedstawia kompleksowy plan leczenia, w którym krok po kroku omawia wszystkie możliwości współpracy i związane z nimi koszty.GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.