STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Próchnica to najbardziej rozpowszechniona choroba zębów, która początkowo objawia się nieestetycznymi plamami próchnicowymi na zębach. Wywołana przez bakterie bytujące na zębie niszczące szkliwo nie usunięte penetrują w głąb zębiny. Nieleczona próchnica prowadzi do ubytków twardych części, które podrażniają i uszkadzają wewnętrzną tkankę (miazgę). To z kolei może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Zdarza się, że przebiega bezobjawowo ukryta w ścianach bocznych (stycznych) zębów. W skrajnych przypadkach próchnica doprowadza do obumarcia zęba, co nie tylko pogarsza estetykę uzębienia, ale poprzez ukryte źródło infekcji stwarza zagrożenie dla zdrowia całego organizmu.
Celem leczenia zachowawczego jest:
• oczyszczenie ubytku próchnicowego
• ochrona twardych tkanek zęba i izolacja miazgi przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (chemicznych, bakteryjnych i termicznych)
• przeciwdziałanie odnawianiu się procesu próchnicowego
• zachowanie żywotności miazgi i odtworzenie kształtu zęba z przywróceniem jego funkcji

W zależności od rozmiaru zniszczonej tkanki stosujemy leczenie odtwórcze poprzez:
• wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne wykonane na jednej wizycie
• leczenie biologiczne mające na celu stymulacje miazgi do regeneracji, kiedy ubytek jest głęboki
• inlay/onlay czyli wkłady/nakłady wykonane w pracowni po zeskanowaniu zębów skanerem wewnątrzustnym albo po pobraniu wycisku, cementowane na kolejnej wizycie – stosowane gdy jest zbyt obszerna utrata zęba aby zastosować tradycyjne wypełnienie, mogą być wykonane z utwardzonego kompozytu bądź ceramiki, są wysoce precyzyjne i estetyczne

NASI LEKARZELEK. DENT.

LILIANA KOT- BANASZEWSKA


Protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, karierę rozpoczynała w Szkole Sztuk Pięknych i dalej pielęgnuje pasję do projektowania i fotografii. Jest lekarzem dentystą z dużym doświadczeniem w zakresie stomatologii zachowawczej, leczeniu kanałowym pod mikroskopem jak również protetyki. Odbyła liczne kursy w zakresie rehabilitacji narządu żucia, odbudowy zgryzu, Digital Smile Design, implantoprotetyki. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Pasjonuje się analizą estetyki twarzy, przeprowadziła liczne metamorfozy uśmiechu pacjentów, niektóre z nich we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Do każdej przemiany pacjenta podchodzi holistycznie, dbając w pierwszej kolejności o aspekty zdrowotne, eliminując wszelkie czynniki chorobowe oraz przeprowadzając szczegółową diagnostykę. Korony i licówki wykonuje we współpracy ze światowej klasy ceramistką. Czuje misję zapewnienia jak najlepszego efektu estetycznego wykorzystując w tym fotografię i skaner wewnątrzustny. Niedawno rozpoczęła dwuletni kurs medycyny estetycznej w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.
LEK. DENT.

NATALIA GISKA


Stomatologia zachowawcza, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Moją pasją jest stomatologia dziecięca oraz zachowawcza. Uczestniczę w wielu kursach i szkoleniach, gdzie stale podnoszę swoje kwalifikacje. Na codzień pracuję w lupach. Dzięki pracy w powiększeniu jestem w stanie zająć się pacjentem z jeszcze większą dbałością.

Bardzo cenię sobie współpracę z małymi dziećmi. Staram się sprawiać aby czuli się w gabinecie jak najbardziej komfortowo. Największą satysfakcję sprawia mi uśmiechnięty po zabiegu mały pacjent!

Interesuję się też medycyną estetyczną. Staram się rozwijać w tym kierunku. Obecnie odbywam dwuletni kurs w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging.

W wolnym czasie uwielbiam podróżować, czytać książki i chodzić do teatru.LEK. DENT.

AGATA ROGÓLSKA


Endodoncja mikroskopowa, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Od początku kariery zawodowej priorytetem dla niej jest rozwój, który realizuje szczególnie w kierunku endodoncji mikroskopowej. Uczestniczy w szkoleniach u pionierów endodoncji w Polsce. Podczas wizyt stosuje nowoczesne metody znieczuleń w trosce o komfort pacjentów, w szczególności najmłodszych. Doświadczenie w pracy z dziećmi pozyskała pracując podczas studiów jako opiekun na koloniach. Mali pacjencji bywają rozbrajająco szczerzy i mają w sobie pełno radości – to zaszczyt zyskać u takiego małego człowieka zaufanie. Wykonuje wszelkie procedury stomatologii dziecięcej, również w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. U dorosłych prowadzi leczenie zachowawcze, zabiegi profilaktyczne oraz bezpieczne wybielanie zębów. Podczas konsultacji z przeglądem przedstawia kompleksowy plan leczenia, w którym krok po kroku omawia wszystkie możliwości współpracy i związane z nimi koszty.GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.