Urolog dla dorosłych – Warszawa
Urolog zajmuje się leczeniem wszystkich chorób związanych z układem moczowo –
płciowym w tym leczeniem chorób nerek, moczowodów, nadnerczy, pęcherza oraz męskich
narządów płciowych.
Urolog – kiedy zgłosić się na wizytę? Jeżeli niepokoją Cię takie objawy jak:
Bardzo ważne są też wizyty profilaktyczne, zaleca się, aby mężczyźni po 50 roku życia regularnie korzystali z wizyty u urologa celem profilaktyki raka prostaty. Urolog będzie odpowiednim specjalistą, który pomoże rozwiązać Twój problem i ulży Twoim dolegliwościom.
Urolog – jakie choroby diagnozuje?
Choroby jakie diagnozuj i leczy urolog to:
Urolog – jakie badanie może wykonać lub zlecić urolog? W diagnostyce urologicznej stosuje się m.in. badania USG (pęcherza moczowego, jąder, nerek, prostaty), urografię, cytoskopię, uroflowmetrię.
Uroflowmetria – co to jest za badanie?
Uroflowmetria (przepływ cewkowy) jest prostym, nieinwazyjnym, bezpiecznym i łatwo dostępnym testem, który mierzy przepływ moczu w trakcie mikcji. Podczas badania Pacjent oddaje mocz do urządzenia, które przypomina sedes. Urządzenie analizuje szybkość oddawania moczu oraz ilość oddawaną w ciągu sekundy. Dodatkowo zmierzy, objętość oddanego moczu. Wynik analizuje lekarz urolog. Elementem badania jest ocena ultrasonograficzna objętości zalegającego w pęcherzu moczu po mikcji. Interpretacja badania w dużym stopniu zależy od uważnej klinicznej interpretacji doświadczonego urologa lub nefrologa.
Uroflowmetria – jakie są wskazania do wykonania badania?
Wskazaniem do wykonania uroflowmetrii są takie zaburzenia w oddawaniu moczu jak:
Szukasz dobrego urologa w Warszawie?
Umów się na wizytę w Medipark z doświadczonym specjalistą!
tel.: 22 32 91 301
Doktor nauk medycznych.
Główne zainteresowanie kliniczne to rak stercza i choroby nowotworowe układu moczowego. Zwolennik i pasjonat chirurgicznego leczenia metodami minimalnie inwazyjnymi oraz terapii nowotworów układu moczowo-płciowego w ramach badań klinicznych. Ukończył II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z wyróżnieniem. Kilkukrotny stypendysta Stypendium Ministra Zdrowia (2013, 2014, 2015). W 2018 r. obronił pracę doktorską z zakresu raka gruczołu krokowego (nagrodzoną za najlepszy doktorat roku niezależnie przez Polskie Towarzystwa Urologicznego i Polskie Towarzystwa Onkologiczne).
W działalności naukowej epidemiolog zajmujący się uro-onkologicznymi modelami prognostycznymi i stratyfikacją ryzyka. Autor licznych publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz referatów prezentowanych na konferencjach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Asystent w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytety Medycznego, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne. Nauczyciel akademicki – kształcenie przeddyplomowe w języku polskim i angielskim. Aktywny recenzent indeksowanych czasopism naukowych. Prywatnie mąż wspaniałej lekarki, ojciec małego Jasia i nałogowy biegacz – od niedawna górski.