DIABETOLOGIA


lekarz internista warszawa mokotów


Diabetolog – lekarz zajmujący się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Cukrzyca jest chorobą przewlekłą i złożoną, ale jej podstawową cechą jest zbyt duże stężenie glukozy we krwi. Spowodowane jest ono zaburzeniami metabolicznymi organizmu, powodującymi brak insuliny lub jej nieprawidłowe przyswajanie. Insulina, to wytwarzany w trzustce hormon, który bierze udział we wszystkich procesach przemiany materii zachodzącymi w organizmie człowieka. Glukoza zaś jest źródłem energii dla każdego organizmu, ale do wytworzenia energii, niezbędna jest odpowiednia ilość insuliny.


LEKARZE

DIABETOLODZYDr n. med.

Alicja Korpysz


Endokrynolog dziecięcy z kilkunastoletnim stażem pracy.

Specjalizacja z Pediatrii II stopień, Endokrynologii , Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej  oraz DIU (Endokrynologia z Diabetologią Dziecięcą) w Paryżu (Uniwersytet V – Paryż).
Praca w Klinice Endokrynologii IPCZD (Instytut – „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie (aktualnie starszy asystent Poradni Endokrynologii IPCZD), następnie w INSERM (jednostka naukowa) w szpitalu „Robert Debre” w Paryżu (terapia leptyną dzieci z wrodzoną lipoatrofią).
Doktorat w zakresie insulinooporności u dzieci z hipotrofią wewnątrzmaciczną (małą urodzeniową masą ciała).
Udział w licznych posiedzeniach naukowych, kongresach światowych ( ESPE). Udział w badaniach klinicznych : „Terapia hormonem wzrostu dzieci
z urodzeniową małą masą ciała (SGA)”.
Członek polskiego PTED (Polskie Towarzystwo Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej) i francuskiego SFEDP (Francuskie Towarzystwo Endokrynologii
i Diabetologii Dziecięcej).

Zakres chorób w ramach Endokrynologii Dziecięcej:

  1. Niedobór wzrostu oraz wzrost nadmierny
  2. Fizjologia oraz zaburzenia dojrzewania : przedwczesne i opóźnione dojrzewanie
  3. Choroby tarczycy
  4. Otyłość
  5. Zaburzenia endokrynologiczne dzieci urodzonych z małą masą ciała.


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.