WTO – Wodorowy Test Oddechowy
Wodorowy test oddechowy (WTO) to nieinwazyjne badanie pozwalające na diagnostykę nietolerancji pokarmowych laktozy, fruktozy oraz innych cukrów, a także zespołu przerostu flory bakteryjnej jelit (SIBO) który często towarzyszy objawom zespołu jelita nadwrażliwego na podstawie zawartości wodoru w wydychanym powietrzu.

Badanie dedykowane jest dla pacjentów zmagającym się z dolegliwościami jamy brzusznej m. in.: uporczywe wzdęcia, przelewania, gazy, biegunki lub zaparcia, nieprzyjemny zapach z ust czy bóle brzucha. Wykonywane jest zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Czym jest WTO?

Wodór wytwarzany jest w procesie fermentacji przez bakterie obecne w jelicie grubym i cienkim. W warunkach fizjologicznych jego zawartość w wydychanym powietrzu jest znikoma. W przebiegu różnych rodzajów nietolerancji pokarmowych część węglowodanów przyjętych z pokarmem nie zostaje strawiona i ulega nadmiernej fermentacji. Testy te umożliwiają pomiar zawartości wodoru w wydychanym powietrzu oraz stwierdzenie, czy procesy trawienia oraz wchłaniania węglowodanów w jelitach przebiegają prawidłowo.

Konieczne jest przygotowanie do badania


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.