SZCZEPIENIA


szczepienie dzieci prywatnie warszawa mokotów


Prywatne szczepienie dzieci

Każdy rodzic chce jak najlepiej troszczyć się o swoje dziecko, w tym chronić je także przed różnego rodzaju chorobami. Dlatego rodzice decydują się na skorzystanie z prywatnych szczepień w naszym centrum medycznym MediPark w Warszawie.

Po co szczepimy?

Szczepienia u dzieci wykonujemy, aby uniknąć chorób zakaźnych, które niosą ze sobą ryzyko ciężkiego przebiegu, groźnych powikłań, a nawet zgonu. Są one szczególnie niebezpieczne dla noworodków i niemowląt. Na szczęście przed wieloma z nich możemy skutecznie chronić dziecko od pierwszych dni życia stosując szczepienia ochronne.


Po podaniu szczepionki układ odpornościowy ma szansę zapoznać się z bakteriami czy wirusami, które wywołują chorobę. Daje to organizmowi możliwość nauczenia się, jakie przeciwciała powinien wytworzyć w walce z konkretnym drobnoustrojem. Kiedy w przyszłości organizm zetknie się ponownie z bakterią, czy wirusem w pełnej postaci będzie przygotowany do obrony i szybciej zdoła je zneutralizować.

Szczepienia dzieci odbywają się zgodnie z przyjętym w Polsce Programem Szczepień Ochronnych. Jest on tak zaplanowany, żeby w pierwszej kolejności zabezpieczać dzieci przed chorobami, które mogą mieć ciężki przebieg lub charakteryzują się największym ryzykiem zachorowania. Zgodnie z nim część szczepionek jest podawana dzieciom przed ukończeniem przez nie 16 miesiąca życia. Należy pamiętać, że Program Szczepień Ochronnych powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie zespołu specjalistów i wszystkie przewidziane w nim szczepienia są bezpieczne dla najmłodszych dzieci, dlatego nie należy obawiać się, że częstotliwość wykonywanych szczepień obciąża mały organizm.

W naszej ofercie posiadamy zarówno szczepionki z kalendarza szczepień obowiązkowych, jak i szczepionki dodatkowe zalecane przez lekarzy pediatrów. Wszystkie szczepienia wykonywane są przez wysoko wykwalifikowane pielęgniarki, a rodzice otrzymują pełną dokumentację potwierdzającą wykonane szczepienie. Oferujemy prywatne szczepienie dzieci, co przekłada się na wysoki komfort dziecka oraz możliwość skorzystania z dodatkowych form ochrony zdrowia dziecka.

Kalendarz szczepień

1 doba – grzuźlica, WZW b”
2 m-ce – WZW b”, krztusiec, tężec, błonica, Hib”'
3-4  m-cy – Poliomyelitis, krztusiec, tężec, błonica, Hib”'
5-6 m-cy – Poliomyelitis, krztusiec, tężec, błonica, Hib”'
7 m-cy – WZW b”
13-14 m-cy – odra, świnka, różyczka
16-18 m-cy – Poliomyelitis, krztusiec, tężec, błonica, Hib”'
6  rok – Poliomyelitis, krztusiec, tężec, błonica
10 rok – odra, świnka, różyczka
14 rok – krztusiec, tężec, błonica
19 rok – krztusiec, tężec, błonica


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.