ECHO SERCA


echo serca dzieci, warszawa mokotów


Echo serca dla dorosłych

Echo serca, czyli echokardiografia lub po prostu USG serca, jest badaniem obrazowym. Badanie pozwala ocenić funkcjonowanie jam i zastawek serca, jednocześnie dostarczając danych dotyczących przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych. Echo serca pozwala lekarzowi wykryć wady w budowie anatomicznej mięśnia sercowego, jak również nieprawidłowości spowodowane zmianami chorobowymi.

W badaniu USG do obrazowania wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o częstotliwość w zakresie od 1 do 10 MHz. Samo badanie trwa od 15 do 30 minut. W trakcie badania lekarz przykłada głowicę urządzenia w różnych miejscach na klatce piersiowej. Badanie USG pozwala zobaczyć na monitorze urządzenia obraz serca w czasie rzeczywistym.Wskazanie do wykonania USG serca dorosłych

Echo serca dla dorosłych jest badaniem, którego wykonanie zleca lekarz rodzinny lub kardiolog w sytuacji, gdy u pacjenta występują nieprawidłowości w pracy mięśnia sercowego lub podejrzenie istnienia takich nieprawidłowości. Wskazaniem do przeprowadzenia badania USG serca dorosłych może być również:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa,
  • stan pozawałowy,
  • zapalenie wsierdzia,
  • choroba niedokrwienna.

Przeciwskazania do badania

Echo serca to badanie bezpieczne i nieinwazyjne, którego wykonanie może być zalecane tak często, jak często wymaga tego stan zdrowia pacjenta. Niemniej jednak istnieją przeciwskazania, przy występowaniu których USG serca nie może być wykonane. Lista przeciwskazań do badania USG serca obejmuje:

  • urazy klatki piersiowej,
  • obecność opatrunku gipsowego,
  • poważne wady serca,
  • astmę oskrzelową, niestabilna chorobę wieńcową,
  • bardzo wysokie ciśnienie.

USG serca dorosłych – Warszawa

Pacjentów dorosłych z terenu miasta Warszawa zainteresowanych diagnostyką wad i chorób mięśnia sercowego, jak również profilaktyką zachęcamy do skorzystania z oferty MediPark. Wykonujemy USG serca dorosłych z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury medycznej. To pozwala na bardzo precyzyjne obrazowanie oraz szczegółową analizę parametrów opisujących funkcjonowanie serca – przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i wieńcowych, kurczliwość i relaksacji serca czy pracy zastawek.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących badania zachęcamy do kontaktu. Personel medyczny odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze optymalnego terminu badania. Badanie echo serca dla dorosłych jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym, nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania ze strony pacjenta.

logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.