STOMATOLOG
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy oraz profilaktyką. Próchnica jest to bakteryjna choroba zakaźna, w wyniku której dochodzi do demineralizacji twardych tkanek zęba. Nieleczona prowadzi do powstania stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Przeprowadzone leczenie pozwoli na odbudowę zniszczonych przez próchnicę tkanek zęba.

Endodoncja

Leczenie endodontyczne zwane kanałowym wykonuje się przy nieodwracalnych chorobach miazgi zęba. Zabieg ten polega na mechanicznym usunięciu wewnętrznych tkanek z korzeni zęba, a następnie szczelnym ich wypełnieniu.


Higiena i profilaktyka

SCALING – zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego formującego się przez mineralizację płytki nazębnej,

PIASKOWANIE ZĘBÓW – zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień  przy zastosowaniu piaskarki, z której pod dużym ciśnieniem wydobywa się specjalny piasek stomatologiczny. Piaskowanie może stanowić osobny zabieg i jest delikatniejsze dla szkliwa oraz dokładniejsze niż scaling.

FLUORYZACJA – zabieg profilaktyczny, który ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę.

W przypadku dzieci fluoryzację wykonuje się po wyrżnięciu pierwszych zębów mlecznych. Powyżej 6 r. ż. wskazaniem są m. in. niewłaściwe nawyki żywieniowe i leczenie ortodontyczne. U osób dorosłych fluoryzację najkorzystniej wykonać podczas leczenia protetycznego, periodontologicznego oraz po scalingu i piaskowaniu.

LAKOWANIE BRUZD – zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych materiałem długotrwale uwalniającym  fluor.

INSTRUKTAŻ HIGIENY JAMY USTNEJ – dokładna instrukcja właściwego postępowania w ramach higieny jamy ustnej. Otrzymają Państwo informacje odnośnie prawidłowego doboru szczoteczki do zębów, pasty, metod szczotkowania, a także płynów do płukania jamy ustnej i nitek do zębów.

Periodontologia

Periodontologia zajmuje się chorobami przyzębia (dziąseł i innych tkanek otaczających zęby).
Zapraszamy pacjentów z problemami:

 • nadwrażliwości zębów  na zmiany temperatury,
 • przemieszczania się zębów,
 • rozchwianych zębów,
 • zaczerwienionych lub krwawiących dziąseł,
 • odsłoniętych lub wydłużonych szyjek zębów,
 • nieprzyjemnego zapachu z ust.

W ramach leczenia periodontologicznego oferujemy:

 • scaling,
 • piaskowanie,
 • kiretaż zamknięty  – zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej ,
 • kiretaż otwarty – zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Oczyszczanie kieszonki przyzębnej wykonuje się podczas stopniowego odchylania dziąsła,
 • leczenie nadwrażliwości.

Chirurgia stomatologiczna

W zakresie chirurgii stomatologicznej oferujemy

 • usuwanie zębów mlecznych,
 • usunięcie zęba przez dłutowanie.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu pacjenta. Zapraszamy na zabiegi usuwania kamienia nazębnego za pomocą scalingu i piaskowania.


LEKARZE

STOMATOLODZY

Read our latest news from the company or general medical news. Feel free to ask questions in comments for any news you find interesting.


Lek. dent.

Piotr Wiktor


Stomatologia zachowawcza, endodoncja, stomatologia dziecięca

Lekarz dentysta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Staż odbył w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje i poszerza wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Do swojej pracy podchodzi z dużym zaangażowaniem. W pracy kładzie nacisk na holistyczne podejście do pacjenta oraz wykonanie usług stomatologicznych na najwyższym poziomie jakościowym i estetycznym.
Lek. dent.

Karolina Kaczmarczyk


Stomatologia zachowawcza, endodoncja, stomatologia dziecięca

Ukończyła wydział lekarsko-dentystyczny Lwowskiego Międzynarodowego Uniwersytetu Medycznego. Staż odbyła w Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Stale poszerza swoje kompetencje poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę wykonuje z dokładnością i ogromnym zaangażowaniem. Do pacjentów podchodzi z uśmiechem i dokłada wszelkich starań by w gabinecie stomatologicznym czuli się jak najbardziej komfortowo.
Lek. dent.

Liliana Kot


Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce i leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Karierę rozpoczęła w Szkole Sztuk Pięknych. Dyplom lekarza dentysty zdobyła na Uniwesytecie Medycznym w Łodzi. Pasję do projektowania i fotografii wykorzystuje do tworzenia uśmiechów moich pacjentów. Oferuje pacjentom model wstępny nowego uzębienia, który można przymierzyć „na próbę”, aby poznać, a także modyfikować efekt jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Stosuje cyfrowo zaprojektowane i wykonane licówki, korony, mosty i protezy oraz tylko sprawdzone i bezpieczne współczesne metody wybielania zębów. Gwarantuje swoim pacjentom trafną, precyzyjną i kompleksową diagnostykę dzięki współpracy z zespołem lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii, implantologii, ortodoncji, leczenia stawów skroniowo-żuchwowych, periodontologii i protetyki oraz bogato wyposażoną pracownią RTG (pantomografia, tomografia, cefalometria, RTG punktowe). W swojej pracy na co dzień wykorzystuje mikroskop zabiegowy szwajcarskiej firmy Leica, wewnątrzustną kamerę diagnostyczną oraz lupy stomatologiczne, a do analizy i projektowania uśmiechu fotografię cyfrową.

Uczestniczy w kongresach stomatologicznych w kraju i na świecie oraz licznych kursach i szkoleniach, dzięki którym stale podnosi swoje umiejętności i poszerza wiedzę o nowych możliwościach leczenia. Przez lata szkoliła się u lekarzy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy dzięki czemu poznała wszelkie procedury kliniczne oraz rozwiązania dla przeróżnych przypadków, co obecnie stosuje w swojej praktyce.
Lek. dent.

Agnieszka Adamska


Leczenie dzieci i dorosłych w sedacji i narkozie, leczenie pacjentów z dentofobią, chirurgia stomatologiczna, protetyka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W życiu zawodowym najbardziej fascynuje ją chirurgia stomatologiczna, protetyka oraz leczenie dzieci i dorosłych z trudnym do opanowania strachem przed dentystą. Bardzo poważnie traktuje obawy pacjentów i wspiera ich w znalezieniu najlepszego sposobu na uporanie się z lękami. W swojej praktyce stosuje wszelkie dostępne formy znieczuleń.

Dr Adamska ma duże doświadczenie w leczeniu dzieci i dorosłych w sedacji wziewnej – z użyciem tzw. gazu rozweselającego*, którego stosowanie jest przyjazną i bezpieczną metodą uzyskania stanu fizycznego odprężenia i przyjemnego uspokojenia. W najlepszych klinikach w Polsce wraz ze specjalistycznym zespołem anestezjologicznym, leczy z powodzeniem pacjentów w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą).

Autorka badań nad cukrzycą i modyfikacją zabiegów stomatologicznych u diabetyków. Bierze udział w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu stomatologii zachowawczej i protetyki. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z medycyny estetycznej.

Uczestniczy w kongresach stomatologicznych w kraju i na świecie oraz licznych kursach i szkoleniach, dzięki którym stale podnosi swoje umiejętności i poszerza wiedzę o nowych możliwościach leczenia. Przez lata szkoliła się u lekarzy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy dzięki czemu poznała wszelkie procedury kliniczne oraz rozwiązania dla przeróżnych przypadków, co obecnie stosuje w swojej praktyce.
Lek. dent.

Agnieszka Janiuk-Komorniczak


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.