Wypełnianie zmarszczek i bruzd
Wypełnianie zmarszczek i bruzd przy użyciu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Hialuronian odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody. Hialuronian odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego jest najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym wypełniaczem. Podczas zabiegu, którego celem jest zniwelowanie kurzych łapkek, zmarszczek na czole oraz zmarszczek nosowo-wargowych i wargowo-bródkowych wstrzykuje się kwas hialuronowy o małej lub średniej gęstości. Zabieg to kilka płytkich zastrzyków cienką igłą, zabieg więc trwa krótko i jest praktycznie bezbolesny. Kwas hialuronowy niweluje zmarszczki na 6-8 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega całkowitemu wchłonięciu i trzeba powtórzyć zabieg.
Powiększanie ust
Powiększanie ust kwasem hialuronowym. Najbardziej naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem jest usieciowany kwas hialuronowy. Ilość preparatu, który jest podawany to 1ml, 2ml lub 3ml. Na konsultacjach ustalamy ilość preparatu do zabiegu. Efekt powiększenia utrzymuje się około 12 miesięcy. Po tym okresie substancja zostaje całkowicie wchłonięta przez organizm. Przed zabiegiem można zastosować specjalne znieczulenie stomatologiczne dzięki, któremu zabieg staje się całkowicie bezbolesny a tym samym bardziej komfortowy dla pacjenta.
Redukcja podwójnego podbródka
Redukcja podwójnego podbródka mezoterapią igłową. Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się w redukcji drugiego podbródka. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry specjalistycznymi preparatami, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i poprawiają jędrność skóry. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset).
Leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej. Pocenie się jest jednym ze sposobów pozbywania się ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Nadpotliwość najczęściej występuje w okolicach pach, pachwin, stóp i dłoni. Leczenie polega na miejscowej iniekcji gruczołów potowych i wprowadzeniu preparatu. Botulina blokuje działanie zakończeń nerwowych w wyniku czego gruczoły produkują znacznie mniejszą ilość potu. Problem zostaje usunięty na kilka miesięcy, a kolejna dawka preparatu może być podana dopiero po całkowitym zaprzestaniu działania dawki poprzedniej.