STOMATOLOG
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy oraz profilaktyką. Próchnica jest to bakteryjna choroba zakaźna, w wyniku której dochodzi do demineralizacji twardych tkanek zęba. Nieleczona prowadzi do powstania stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Przeprowadzone leczenie pozwoli na odbudowę zniszczonych przez próchnicę tkanek zęba.

Endodoncja

Leczenie endodontyczne zwane kanałowym wykonuje się przy nieodwracalnych chorobach miazgi zęba. Zabieg ten polega na mechanicznym usunięciu wewnętrznych tkanek z korzeni zęba, a następnie szczelnym ich wypełnieniu.


Higiena i profilaktyka

SCALING – zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego formującego się przez mineralizację płytki nazębnej,

PIASKOWANIE ZĘBÓW – zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień  przy zastosowaniu piaskarki, z której pod dużym ciśnieniem wydobywa się specjalny piasek stomatologiczny. Piaskowanie może stanowić osobny zabieg i jest delikatniejsze dla szkliwa oraz dokładniejsze niż scaling.

FLUORYZACJA – zabieg profilaktyczny, który ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę.

W przypadku dzieci fluoryzację wykonuje się po wyrżnięciu pierwszych zębów mlecznych. Powyżej 6 r. ż. wskazaniem są m. in. niewłaściwe nawyki żywieniowe i leczenie ortodontyczne. U osób dorosłych fluoryzację najkorzystniej wykonać podczas leczenia protetycznego, periodontologicznego oraz po scalingu i piaskowaniu.

LAKOWANIE BRUZD – zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych materiałem długotrwale uwalniającym  fluor.

INSTRUKTAŻ HIGIENY JAMY USTNEJ – dokładna instrukcja właściwego postępowania w ramach higieny jamy ustnej. Otrzymają Państwo informacje odnośnie prawidłowego doboru szczoteczki do zębów, pasty, metod szczotkowania, a także płynów do płukania jamy ustnej i nitek do zębów.

Periodontologia

Periodontologia zajmuje się chorobami przyzębia (dziąseł i innych tkanek otaczających zęby).
Zapraszamy pacjentów z problemami:

 • nadwrażliwości zębów  na zmiany temperatury,
 • przemieszczania się zębów,
 • rozchwianych zębów,
 • zaczerwienionych lub krwawiących dziąseł,
 • odsłoniętych lub wydłużonych szyjek zębów,
 • nieprzyjemnego zapachu z ust.

W ramach leczenia periodontologicznego oferujemy:

 • scaling,
 • piaskowanie,
 • kiretaż zamknięty  – zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej ,
 • kiretaż otwarty – zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Oczyszczanie kieszonki przyzębnej wykonuje się podczas stopniowego odchylania dziąsła,
 • leczenie nadwrażliwości.

Chirurgia stomatologiczna

W zakresie chirurgii stomatologicznej oferujemy

 • usuwanie zębów mlecznych,
 • usunięcie zęba przez dłutowanie.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu pacjenta. Zapraszamy na zabiegi usuwania kamienia nazębnego za pomocą scalingu i piaskowania.


LEKARZE

STOMATOLODZYLek. dent.

Piotr Wiktor


Stomatologia zachowawcza, endodoncja, stomatologia dziecięca

Lekarz dentysta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Staż odbył w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje i poszerza wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.
Do swojej pracy podchodzi z dużym zaangażowaniem. W pracy kładzie nacisk na holistyczne podejście do pacjenta oraz wykonanie usług stomatologicznych na najwyższym poziomie jakościowym i estetycznym.
Lek. dent.

Karolina Karczmarczyk


Stomatologia zachowawcza, endodoncja, stomatologia dziecięca

Ukończyła wydział lekarsko-dentystyczny Lwowskiego Międzynarodowego Uniwersytetu Medycznego. Staż odbyła w Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Stale poszerza swoje kompetencje poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę wykonuje z dokładnością i ogromnym zaangażowaniem. Do pacjentów podchodzi z uśmiechem i dokłada wszelkich starań by w gabinecie stomatologicznym czuli się jak najbardziej komfortowo.
Lek. dent.

Liliana Kot


Specjalizuję się w stomatologii estetycznej, protetyce i leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Karierę rozpoczynałam w Szkole Sztuk Pięknych. Dyplom lekarza dentysty zdobyłam na Uniwesytecie Medycznym w Łodzi. Pasję do projektowania i fotografii wykorzystuję do tworzenia uśmiechów moich pacjentów.
Oferuję pacjentom model wstępny nowego uzębienia, który można przymierzyć „na próbę”, aby poznać, a także modyfikować efekt jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Stosuję cyfrowo zaprojektowane i wykonane licówki, korony, mosty i protezy oraz tylko sprawdzone i bezpieczne współczesne metody wybielania zębów.

Gwarantuję swoim pacjentom trafną, precyzyjną i kompleksową diagnostykę dzięki współpracy z zespołem lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii, implantologii, ortodoncji, leczenia stawów skroniowo-żuchwowych, periodontologii i protetyki oraz bogato wyposażoną pracownią RTG (pantomografia, tomografia, cefalometria, RTG punktowe).

W swojej pracy na co dzień wykorzystuję mikroskop zabiegowy szwajcarskiej firmy Leica, wewnątrzustną kamerę diagnostyczną oraz lupy stomatologiczne, a do analizy i projektowania uśmiechu fotografię cyfrową.

Moi pacjenci zasługują na najwyższy poziom leczenia dlatego uczestniczę w kongresach stomatologicznych w kraju i na świecie oraz licznych kursach i szkoleniach, dzięki którym stale podnoszę swoje umiejętności i poszerzam wiedzę o nowych możliwościach leczniczych.

Przez lata szkoliłam się u lekarzy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy dzięki czemu poznałam wszelkie procedury kliniczne oraz rozwiązania dla przeróżnych przypadków co teraz stosuję w mojej praktyce.

Dr n. med.

Maciej Michalak


Chirurgia stomatologiczna, implantologia

Ukończył z wyróżnieniem Rektora UM I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz studia Zarządzania podmiotami leczniczymi na SGH w Warszawie. Pracownik Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. W 2012 r. rozpoczął specjalizację w dziedzinie chirurgii stomatologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Pierwszy i jedyny Polak w World Academy of Growth Factors & Stem Cells in Dentistry. Koordynator szkoleń praktycznych kongresu FDI 2016 oraz członek sądu koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. Współzałożyciel i Prezes Zarządu BE ACTIVE DENTIST. Prezydent ZG PTSS w latach 2010-2013, obecnie Członek Honorowy.
Dr

Izabela Michalak


Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, koordynatorka sekcji ortodontycznej PTSS. Zajmuje się ortodoncją oraz stomatologią zachowawczą. Cechuje się dużą empatią oraz perfekcjonizmem szczególnie docenianym przez pacjentów mających duże wymagania estetyczne.
Lek. dent.

Natalia Kowalczyk-Zuchora


Stomatologia zachowawcza, periodontologia

Walka z chorobami dziąseł pacjentów to jej codzienność, ale nie ogranicza się wyłącznie do periodontologii – kiedy trzeba leczy także chirurgicznie. W Maestrii ubóstwiana przez małych pacjentów.
Dr n. med.

Andrzej Bożyk


Leczenie stawów sk-ż, protetyka, ortodoncja

Najlepszy wybór w przypadku problemów z funkcjonowaniem stawu skroniowo-żuchwowego. Skuteczny w leczeniu bruksizmu i migren. Ponadto, wybitny protetyk z ogromnym doświadczeniem.

W roku 2004 uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych. W 2008 roku zdał egzamin specjalizacyjny z dziedziny Protetyki Stomatologicznej, natomiast w 2015 roku rozpoczął specjalizację w dziedzinie ortodoncji. Jest również współautorem 55 prac naukowych i 68 doniesień zjazdowych.logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.