Celem wizyty u fizjoterapeuty jest likwidacja procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganie im oraz przywracanie jak najpełniejszej sprawności chorego, przywrócenie mu możliwości pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Terapeuta odpowie również na wszelkie pytania dotyczące pielęgnacji, typu jak nosić, przewijać, czy karmić by te codzienne aktywności kształtowały u dziecka prawidłowe wzorce ruchowe i były zgodne z jego potrzebami emocjonalnymi Po takim spotkaniu rodzic ma szerszą wiedzę i dzięki temu może dokonywać bardziej świadomych wyborów w wychowaniu swojego malucha. Niweluje poczucie bezradności a co najważniejsze wyjaśnia czy wszystko jest w porządku.
Poniżej przedstawiona jest lista zachowań niemowląt, które powinny być argumentem do kontaktu z fizjoterapeutą:
W ramach usług fizjoterapeutycznych realizujemy również wizyty domowe, w których zakres wchodzą między innymi:
Jedna z metod, którymi pracują nasi terapeuci to metoda Vojty.
Przeczytaj o METODZIE VOJTY
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Naszych Pacjentów oferujemy profesjonalny trening wibracyjny z wykorzystaniem urządzenia Galileo®. Galileo® to platforma wibracyjna, która stymuluje układ nerwowo-mięśniowy poprzez drgania o określonej częstotliwości i mocy. Ćwiczenia w ramach treningu wibracyjnego można wykonywać stojąc na przyrządzie lub dotykając go konkretnymi częściami ciała. Poprzez drgania platforma wibracyjna wzmacnia zasięg wykonywanych ćwiczeń, jednocześnie angażując do pracy o wiele więcej mięśni niż tradycyjny trening.
Trening wibracyjny to innowacyjna metoda fizjoterapeutyczna o szerokim zakresie zastosowań, zarówno treningowych, jak i terapeutycznych. Pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z dobroczynnych właściwości treningu/rehabilitacji z urządzeniem Galileo® zachęcamy do konsultacji z naszym fizjoterapeutą.
Platforma wibracyjna ma za zadanie wprawić mięśnie i ciało w ruch wibracyjny, który ma wzmacniać efekty treningu. Natomiast dzięki zastosowaniu platformy wibracyjnej w rehabilitacji Pacjenci mogą liczyć m.in. na:
Terapia Vojty stosowana jest głównie u niemowląt i małych dzieci, ponieważ wtedy przynosi najlepsze rezultaty. Jest to metoda usprawniania ruchowego określana także jako terapia odruchowej lokomocji.
Terapia Vojty, którą wykonujemy w MediPark w Warszawie w dzielnicy Mokotów, ma za zadanie doprowadzić do pojawienia się wzorców ruchowych i motorycznych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju motorycznego niemowląt i dzieci. Terapia polega na manualnej stymulacji punktów uciskowych zlokalizowanych w odpowiednich strefach na ciele. Bardzo ważne znaczenie w terapii ma zarówno siła ucisku, kierunek stymulacji oraz pozycja w której wykonywana jest rehabilitacja dzieci.
Magister fizjoterapii. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Ocena prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu u dzieci i młodzieży.
Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz u dzieci i młodzieży.
Rehabilitacja w zaburzeniach neurologicznych i ortopedycznych u dzieci i młodzieży z wykorzystaniem elementów terapii PNF i terapii tkanek miękkich.
Gimnastyka ogólnorozwojowa, rehabilitacja pourazowa.
Magister rehabilitacji ruchowej.
Certyfikowany terapeuta metody Vojty, PNF, PNF-skoliozy, Medical Taping Absolwent szkolenia na licencji Kinderzentrum Monachium Internationale Vojta Gesellschaft e.V.
Certyfikowana terapeutka koncepcji NDT – Bobath.
Pracownik Kliniki Pediatrii oraz Zakładu Usprawniania Leczniczego w Instytucie Matki i Dziecka.
Pozostałe kursy: Kurs terapii oddechowej noworodków i małych dzieci metodą AFE, PNF podstawowy, PNF i skoliozy, Metody diagnozy i terapii dziecka z grupy ryzyka, Współczesne metody diagnozowania i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich (techniki energizacji mięśni).
Udział w licznych konferencjach i warsztatach o tematyce pediatrycznej.
– Diagnostyka i terapia neurorozwojowa niemowląt zgodnie z koncepcją NDT – Bobath
– Ocena prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu u dzieci i młodzieży
– Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz u dzieci i młodzieży
– Rehabilitacja w zaburzeniach neurologicznych i ortopedycznych u dzieci i młodzieży z wykorzystaniem elementów terapii PNF i terapii tkanek miękkich
– Terapia oddechowa
Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, certyfikowana terapeutka metody neurorozwojowej według koncepcji NDT-Bobath. Ukończyła również kurs NDT-Bobath Baby. Doświadczenie w pracy fizjoterapeutycznej zdobywa od kilkunastu lat w szpitalach i ośrodkach wczesnej interwencji dla niemowląt i dzieci. Współprowadząca szkolenia dla specjalistów z zakresu oceny rozwoju niemowląt. Wykładowczyni w Ursynowskiej Szkole Narodzin.
Zajmuje się rehabilitacją niemowląt i małych dzieci z wykorzystaniem terapii tkanek miękkich i kinesiologytapingu. Jej podejście bazuje na szacunku do potrzeb małego pacjenta i jego opiekunów.