INTEGRACJA SENSORYCZNA


https://www.medipark.pl/wp-content/uploads/2016/08/terapnia-sensoryczna.jpg


Integracja sensoryczna to proces, który zaczyna kształtować się w okresie płodowym. Warto jednak mieć świadomość, że najbardziej intensywnie przebiega w ciągu pierwszych 3 lat życia malucha i to właśnie wtedy mogą być widoczne ewentualne zaburzenia integracji sensorycznej.

Do terapeuty integracji sensorycznej należy się zgłosić, kiedy zauważą Państwo u dziecka, że:

 • jest nadpobudliwe,
 • ma trudności w skupieniu uwagi,
 • unika gier i zabaw sportowych,
 • jest impulsywne i chwiejne emocjonalnie,
 • ma problemy z mową,
 • często potyka się i przewraca,
 • szybko się męczy,
 • ma problemy z utrzymaniem równowagi,
 • ma trudności z ubieraniem się, rysowaniem, jazdą na rowerze,
 • ma kłopoty z czytaniem i pisaniem,
 • jest nadwrażliwe lub niedowrażliwe słuchowo, wzrokowo i dotykowo.

W przychodni MediPark działającej w Warszawie (Mokotów) funkcjonuje gabinet integracji sensorycznej. To odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy zauważają u swoich pociech objawy mogące wskazywać na zaburzenia integracji sensorycznej.

Zanim rozpocznie się terapia sensoryczna, specjalista musi postawić diagnozę. Z reguły nie jest to możliwe podczas jednej wizyty, dlatego wraz z dzieckiem będzie trzeba odwiedzić gabinet integracji sensorycznej kilkakrotnie.

Warto jednak podjąć takie działania. Dzięki specjaliście, który poprowadzi terapię integracji sensorycznej, mózg Twojego dziecka będzie odpowiednio odczytywał bodźce odbierane przez wszystkie zmysły i tak je przetwarzał, aby rozwój i funkcjonowanie przebiegały prawidłowo. Terapia sensoryczna (terapia SI) to naukowa zabawa, która da Twojemu dziecku wiele radości i ciekawych doświadczeń.

Jeżeli niepokoi Cię zachowanie malucha, warto skontaktować się ze specjalistą. Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badań, zdecyduje on czy faktycznie konieczna jest terapia sensoryczna.


SPECJALIZACJA

INTEGRACJA SENSORYCZNAMgr

Anna Depta


Psycholog, ukończyła 5-letnie, podyplomowe szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwentka Studiów Podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym. Ukończyła Mazowiecką Szkołę Mediatorów Rodzinnych.

Dysponuje kwalifikacjami do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej. Zajmuje się zaburzeniami rozwoju dzieci, poradnictwem dla rodziców, oceną dojrzałości intelektualnej i emocjonalnej, terapią dzieci i psychoterapią osób dorosłych. Wykonuje testy psychologiczne.
Mgr

Monika Majcher


Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej I i II stopnia.

Magister pedagogiki na kierunku pedagogika ogólna. Specjalizacja animacja społeczno- kulturalna.logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.