CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurg stomatolog wykonuje szereg zabiegów związanych z obszarem całej jamy ustnej. W jego kompetencji spoczywa nie tylko ekstrakcja zębów, ale nierzadko również chirurgia odtwórcza utraconych tkanek miękkich i tkanki kostnej.

Chirurg stomatolog – Zabiegi oferowane w Centrum Medycznym MediPark

Ekstrakcje zęba – to zdecydowanie najpowszechniejszy zabieg polegający na usunięciu zęba (tj. ekstrakcji) z zębodołu przy użyciu specjalnych narzędzi, a następnie założeniu na ranę opatrunku lub szwów. Ekstrakcja zęba to zawsze ostateczność – dlatego wykonujemy ją tylko wtedy, gdy leczenie zachowawcze nie jest możliwe.

Chirurgia stomatologiczna zębów zatrzymanych – polega na usunięciu zębów, które się wykształciły, ale nie wyszły na powierzchnię łuku zębowego częściowo lub całkowicie. Jest zabiegiem bardziej skomplikowanym niż tradycyjne ekstrakcje zębów. Wykonywane jedynie przez doświadczonego chirurga stomatologa. Bardzo często dotyczy to tzw. ósemek czyli trzecich zębów trzonowych. Użycie fizjodyspensera zapewnia doskonałe wsparcie zapewniające maksymalną precyzję zabiegu. Ma on szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych – wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. Służy nie tylko do resekcji wierzchołka, osteotomii czy trepanacji wyrostka zębodołowego, ale także do modelowania i wygładzania kości oraz implantacji wszczepów zębowych. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

Plastyka połączeń z zatoką szczękową – czasami ekstrakcja górnych zębów trzonowych powoduje przerwanie ciągłości dna zatoki szczękowej. Jest to spowodowane sporadycznym umiejscowieniem korzeni zębów w zatoce szczękowej lub długotrwałym stanem zapalnym pochodzenia odzębowego. W przypadku stwierdzenia przez chirurga połączenia ustno-zatokowego wykonywane jest zamkniecie otworu do zatoki przesuniętym płatem śluzówki. Rana zostaje zaopatrzona szwami na kilkanaście dni.

Resekcja wierzchołka korzenia – zabieg ten w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją, gdy nie ma już możliwości leczenia chorego zęba. Szczególnie, gdy zastosowanie leczenia kanałowego nie prowadzi do zlikwidowania i zatrzymania zmian zapalnych wokół korzenia zęba lub nie ma możliwości wypełnienia kanału na całej jego długości albo nastąpiło złamanie narzędzia w kanale korzeniowym. W takich przypadkach materiał wypełniający wydostał się poza wierzchołek zębal lub konieczne jest powtórne leczenie, a kanał pozostaje wypełniony twardym materiałem.

Chirurgia stomatologiczna w narkozie – zabiegi usunięcia zębów zatrzymanych często budzą wśród pacjentów lęk. Znieczulenie ogólne zapewnia komfort i ogranicza stres związany z zabiegiem. Podanie tego rodzaju znieczulenia jest poprzedzone dokładnym wywiadem medycznym, przeprowadzonym przez lekarza anestezjologa. Lekarz czuwa nad bezpieczeństwem pacjenta w trakcie oraz po zabiegu.

Chirurg stomatolog – Warszawa

Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z profesjonalnej pomocy chirurga stomatologa zapraszamy do gabinetów działających w Centrum Medycznym MediPark.

NASI LEKARZELEK. DENT.

AGNIESZKA JANIUK-KOMORNICZAK


Chirurgia stomatologiczna, implantologia, leczenie dzieci i dorosłych w narkozie, zabiegi z użyciem lasera.

Specjalista chirurgii stomatologicznej oraz implantologii z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizację uzyskała w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, a tytuł lekarza stomatologa uzyskała w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Należy do tych chirurgów stomatologicznych, którzy stosują skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pacjenta wspomagające naturalny proces gojenia, gwarantujące najlepsze rezultaty – szybsze i lepsze gojenie po zabiegu, szybszą odbudowę kości, lepszą integrację implantu z kością, brak zespołu suchego zębodołu. Współpracuje z anestezjologiem, tym samym wiele zabiegów przeprowadza w znieczuleniu ogólnym (tzw. narkozie). Chirurg podejmujący się skomplikowanych zabiegów, również z zakresu implantologii i mikrochirurgii. Najczęściej jednak są to procedury usuwania skomplikowanych zębów ósmych. Gwarantuje Pacjentom kompleksową diagnostykę, system zaawansowanych znieczuleń i najlepsze rezultaty regeneracji po zabiegu. Pod jej opieką, lekarze stażyści wykonują swoje pierwsze zabiegi.
DR

KAMIL SIDOROWICZ


Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od tego czasu realizuję się jako lekarz dentysta pomagając innym uzyskać pełny i zdrowy uśmiech.
Fascynują mnie nowoczesne technologie wykorzystywane w stomatologii, które usprawniają oraz zwiększają powodzenie realizowanych planów leczenia.GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.