LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Leczenie kanałowe jest zabiegiem wymagającym precyzji liczonej w jednostkach dziesiętnych milimetra, dlatego niezbędne jest powiększenie pola zabiegowego za pomocą lup lub mikroskopu. To jest kolejny warunek, aby dokładnie opracować cały system kanałów korzeniowych i szczelnie je wypełnić. Mikroskop endodontyczny jest również wykorzystywany w przypadku usuwania złamanych narzędzi ze światła kanału. Pozwala to zachować zęby, które dotychczas często były kwalifikowane do usunięcia.

Endodoncja jest to dziedzina stomatologii zachowawczej zajmująca się leczeniem zębów z chorą lub martwą miazgą. Głównym celem leczenia kanałowego jest zlikwidowanie bólu zęba (likwidacja infekcji) i zapobieganie chorobom tkanek otaczających ząb.

Objawy mogące świadczyć o potrzebie leczenia kanałowego:

  • ból samoistny występujący w ciągu dnia lub w nocy
  • ból nasilający się w pozycji leżącej
  • wzmożona wrażliwość zęba na wysoką lub niską temperaturę
  • ból przy nagryzaniu, ból przy dotyku
  • pojawienie się wygórowania lub przetoki na dziąśle
  • ciemniejszy odcień korony pojedynczego zęba
  • złamanie dużego fragmentu zęba, krwawienie z miejsca złamania
  • widoczne pęknięcie na powierzchni zęba
  • siny kolor zęba, stopniowa zmiana koloru zęba na ciemniejszy
  • przewlekły, tępy, nawracający silny ból promieniujący w okolice ucha

Ząb może wymagać leczenia kanałowego nawet jeśli nie wystąpią dolegliwości bólowe na przykład jeśli w wyniku urazu doszło (nawet wiele lat temu)  do uszkodzenia pęczka naczyniowo nerwowego czy w przypadku leczenia zęba z głęboką próchnicą.

Dwa główne etapy leczenia kanałowego to:
• dokładne oczyszczenie systemu kanałów korzeniowych z zakażonej lub obumarłej miazgi
• szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych – leczenie kanałowe przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym najczęściej na jednej wizycie, dbając o pełny komfort pacjenta

Wszystkie procedury są wykonywane w znieczuleniu miejscowym tak, aby pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo.

W zabiegach endodontycznych wymagana jest suchość pola operacyjnego, którą uzyskujemy poprzez pracę z koferdamem. Koferdam jest to elastyczna guma, która po wycięciu otworu, jest nasuwana na koronę zęba. W ten sposób, leczony ząb jest całkowicie izolowany od środowiska jamy ustnej. Koferdam zapewnia, więc suche, względnie wolne od bakterii pole zabiegowe, chroni pacjenta przed połknięciem płynów oraz drobnych instrumentów stomatologicznych używanych w trakcie leczenia. Izolacja pola zabiegowego przed wilgocią, bakteriami ma ogromny wpływ na końcowy wynik leczenia.

NASI LEKARZELEK. DENT.

LILIANA KOT- BANASZEWSKA


Protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, karierę rozpoczynała w Szkole Sztuk Pięknych i dalej pielęgnuje pasję do projektowania i fotografii. Jest lekarzem dentystą z dużym doświadczeniem w zakresie stomatologii zachowawczej, leczeniu kanałowym pod mikroskopem jak również protetyki. Odbyła liczne kursy w zakresie rehabilitacji narządu żucia, odbudowy zgryzu, Digital Smile Design, implantoprotetyki. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Pasjonuje się analizą estetyki twarzy, przeprowadziła liczne metamorfozy uśmiechu pacjentów, niektóre z nich we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Do każdej przemiany pacjenta podchodzi holistycznie, dbając w pierwszej kolejności o aspekty zdrowotne, eliminując wszelkie czynniki chorobowe oraz przeprowadzając szczegółową diagnostykę. Korony i licówki wykonuje we współpracy ze światowej klasy ceramistką. Czuje misję zapewnienia jak najlepszego efektu estetycznego wykorzystując w tym fotografię i skaner wewnątrzustny. Niedawno rozpoczęła dwuletni kurs medycyny estetycznej w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.
LEK. DENT.

KLAUDIA CABAN-ZWIERZ


Endodoncja pod mikroskopem i stomatologia zachowawcza.

W codziennej pracy zajmuję się zaawansowanym leczeniem kanałowym pod mikroskopem, jak również mniej i bardziej skomplikowanymi zabiegami chirurgiczno- protetycznymi. Wykonuję również podstawowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak ostrzykiwanie botoksem, kwasem hialuronowym, a także mezoterapią igłową.

Ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Regularnie uczestniczę w licznych międzynarodowych i krajowych konferencjach i szkoleniach, dzięki którym stale rozwijam swoje umiejętności w dziedzinie chirurgii, implantologii, protetyki i nowoczesnej endodoncji z użyciem mikroskopu.

Za cel zawodowy stawiam sobie ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i dobry kontakt z pacjentem.GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.