HIGIENA I PROFILAKTYKA

Jeśli pomimo codziennej higieny jamy ustnej, na którą składa się mycie zębów, nitkowanie i płukanie, na zębach pojawi się kamień bądź osad, to znak, że czas wybrać się do dentysty na higienizację profilaktyczną. Zalecamy zwykle zrobienie jej raz na pół roku. W ten sposób łatwiej zapobiec wielu procesom chorobowym zębów. Higienizacja zębów polega m.in. na usuwaniu różnymi metodami kamienia nazębnego, osadu i przebarwień. Każdą z metod dostosowujemy do efektu, jaki z jej pomocą ma być uzyskany. Dodatkowo, stosujemy lakierowanie i lakowanie zębów. Usunięcie kamienia nazębnego, osadu i przebarwień. Nie można tego skutecznie zrobić w domu, dlatego idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dentysty. Oto zabiegi dostępne w ramach higienizacji profilaktycznej:

  • Higienizacja zębów-scaling – bezbolesny zabieg usunięcia płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i osadu ze wszystkich powierzchni zębów. Wykorzystujemy dwa rodzaje scalingu: naddziąsłowy i poddziąsłowy. Oba wykonujemy przy pomocy narzędzi ręcznych lub skalera ultradźwiękowego. Tak naprawdę to właśnie od scalingu powinno się zaczynać leczenie zębów.
  • Higienizacja zębów-piaskowanie – jeden z najczęściej wykonywanych, profesjonalnych zabiegów higienicznych w obrębie jamy ustnej. Piaskowanie polega na usunięciu płytki nazębnej oraz powierzchownych przebarwień, za pomocą urządzenia zwanego piaskarką. Podczas zabiegu, drobny proszek z odpowiednią ilością wody, rozpyla się pod ciśnieniem w jamie ustnej pacjenta, dzięki czemu z łatwością dociera on do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Na koniec, zużyty piasek odsysamy jest z jamy ustnej przy pomocy ssaka.
  • Higienizacja zębów -fluoryzacja – zabieg fluoryzacji wykonuje się po scalingu i piaskowaniu. Polega on na nałożeniu na powierzchnię zębów preparatu o wysokim stężeniu fluoru. Uodparnia on szkliwo zębów na działanie szkodliwych kwasów i bakterii. W ten sposób wspomaga tak zwaną remineralizację szkliwa, hamuje rozwój bakterii i tworzy na zębach barierę, która utrudnia przywieranie osadu oraz tworzenie się płytki nazębnej.
  • Instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej – choć mycie zębów praktykowane jest już od najmłodszych lat, to nie każdy wie, jak robić to dobrze. Warto więc skorzystać z instrukcji, którą przekaże osoba kompetentna, czyli stomatolog. Doradzi on przy okazji, jaką techniką, rodzajem szczoteczki i z użyciem jakiej pasty, dbać o zęby i dziąsła. Jednocześnie uwzględni kondycję uzębienia mając na uwadze m.in. wrażliwość zębów, stopień odsłonięcia szyjek zębowych czy ubytki jakie mamy.

NASI LEKARZELEK. DENT.

LILIANA KOT- BANASZEWSKA


Protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, karierę rozpoczynała w Szkole Sztuk Pięknych i dalej pielęgnuje pasję do projektowania i fotografii. Jest lekarzem dentystą z dużym doświadczeniem w zakresie stomatologii zachowawczej, leczeniu kanałowym pod mikroskopem jak również protetyki. Odbyła liczne kursy w zakresie rehabilitacji narządu żucia, odbudowy zgryzu, Digital Smile Design, implantoprotetyki. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Pasjonuje się analizą estetyki twarzy, przeprowadziła liczne metamorfozy uśmiechu pacjentów, niektóre z nich we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Do każdej przemiany pacjenta podchodzi holistycznie, dbając w pierwszej kolejności o aspekty zdrowotne, eliminując wszelkie czynniki chorobowe oraz przeprowadzając szczegółową diagnostykę. Korony i licówki wykonuje we współpracy ze światowej klasy ceramistką. Czuje misję zapewnienia jak najlepszego efektu estetycznego wykorzystując w tym fotografię i skaner wewnątrzustny. Niedawno rozpoczęła dwuletni kurs medycyny estetycznej w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.
LEK. DENT.

NATALIA GISKA


Stomatologia zachowawcza, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Moją pasją jest stomatologia dziecięca oraz zachowawcza. Uczestniczę w wielu kursach i szkoleniach, gdzie stale podnoszę swoje kwalifikacje. Na codzień pracuję w lupach. Dzięki pracy w powiększeniu jestem w stanie zająć się pacjentem z jeszcze większą dbałością.

Bardzo cenię sobie współpracę z małymi dziećmi. Staram się sprawiać aby czuli się w gabinecie jak najbardziej komfortowo. Największą satysfakcję sprawia mi uśmiechnięty po zabiegu mały pacjent!

Interesuję się też medycyną estetyczną. Staram się rozwijać w tym kierunku. Obecnie odbywam dwuletni kurs w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging.

W wolnym czasie uwielbiam podróżować, czytać książki i chodzić do teatru.LEK. DENT.

AGATA ROGÓLSKA


Endodoncja mikroskopowa, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Od początku kariery zawodowej priorytetem dla niej jest rozwój, który realizuje szczególnie w kierunku endodoncji mikroskopowej. Uczestniczy w szkoleniach u pionierów endodoncji w Polsce. Podczas wizyt stosuje nowoczesne metody znieczuleń w trosce o komfort pacjentów, w szczególności najmłodszych. Doświadczenie w pracy z dziećmi pozyskała pracując podczas studiów jako opiekun na koloniach. Mali pacjencji bywają rozbrajająco szczerzy i mają w sobie pełno radości – to zaszczyt zyskać u takiego małego człowieka zaufanie. Wykonuje wszelkie procedury stomatologii dziecięcej, również w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. U dorosłych prowadzi leczenie zachowawcze, zabiegi profilaktyczne oraz bezpieczne wybielanie zębów. Podczas konsultacji z przeglądem przedstawia kompleksowy plan leczenia, w którym krok po kroku omawia wszystkie możliwości współpracy i związane z nimi koszty.
GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.