HIGIENA I PROFILAKTYKA

Jeśli pomimo codziennej higieny jamy ustnej, na którą składa się mycie zębów, nitkowanie i płukanie, na zębach pojawi się kamień bądź osad, to znak, że czas wybrać się do dentysty na higienizację profilaktyczną. Zalecamy zwykle zrobienie jej raz na pół roku. W ten sposób łatwiej zapobiec wielu procesom chorobowym zębów. Higienizacja zębów polega m.in. na usuwaniu różnymi metodami kamienia nazębnego, osadu i przebarwień. Każdą z metod dostosowujemy do efektu, jaki z jej pomocą ma być uzyskany. Dodatkowo, stosujemy lakierowanie i lakowanie zębów. Usunięcie kamienia nazębnego, osadu i przebarwień. Nie można tego skutecznie zrobić w domu, dlatego idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dentysty. Oto zabiegi dostępne w ramach higienizacji profilaktycznej:

  • Higienizacja zębów-scaling – bezbolesny zabieg usunięcia płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i osadu ze wszystkich powierzchni zębów. Wykorzystujemy dwa rodzaje scalingu: naddziąsłowy i poddziąsłowy. Oba wykonujemy przy pomocy narzędzi ręcznych lub skalera ultradźwiękowego. Tak naprawdę to właśnie od scalingu powinno się zaczynać leczenie zębów.
  • Higienizacja zębów-piaskowanie – jeden z najczęściej wykonywanych, profesjonalnych zabiegów higienicznych w obrębie jamy ustnej. Piaskowanie polega na usunięciu płytki nazębnej oraz powierzchownych przebarwień, za pomocą urządzenia zwanego piaskarką. Podczas zabiegu, drobny proszek z odpowiednią ilością wody, rozpyla się pod ciśnieniem w jamie ustnej pacjenta, dzięki czemu z łatwością dociera on do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Na koniec, zużyty piasek odsysamy jest z jamy ustnej przy pomocy ssaka.
  • Higienizacja zębów -fluoryzacja – zabieg fluoryzacji wykonuje się po scalingu i piaskowaniu. Polega on na nałożeniu na powierzchnię zębów preparatu o wysokim stężeniu fluoru. Uodparnia on szkliwo zębów na działanie szkodliwych kwasów i bakterii. W ten sposób wspomaga tak zwaną remineralizację szkliwa, hamuje rozwój bakterii i tworzy na zębach barierę, która utrudnia przywieranie osadu oraz tworzenie się płytki nazębnej.
  • Instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej – choć mycie zębów praktykowane jest już od najmłodszych lat, to nie każdy wie, jak robić to dobrze. Warto więc skorzystać z instrukcji, którą przekaże osoba kompetentna, czyli stomatolog. Doradzi on przy okazji, jaką techniką, rodzajem szczoteczki i z użyciem jakiej pasty, dbać o zęby i dziąsła. Jednocześnie uwzględni kondycję uzębienia mając na uwadze m.in. wrażliwość zębów, stopień odsłonięcia szyjek zębowych czy ubytki jakie mamy.

NASI LEKARZELEK. DENT.

LILIANA KOT- BANASZEWSKA


Protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, karierę rozpoczynała w Szkole Sztuk Pięknych i dalej pielęgnuje pasję do projektowania i fotografii. Jest lekarzem dentystą z dużym doświadczeniem w zakresie stomatologii zachowawczej, leczeniu kanałowym pod mikroskopem jak również protetyki. Odbyła liczne kursy w zakresie rehabilitacji narządu żucia, odbudowy zgryzu, Digital Smile Design, implantoprotetyki. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Pasjonuje się analizą estetyki twarzy, przeprowadziła liczne metamorfozy uśmiechu pacjentów, niektóre z nich we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Do każdej przemiany pacjenta podchodzi holistycznie, dbając w pierwszej kolejności o aspekty zdrowotne, eliminując wszelkie czynniki chorobowe oraz przeprowadzając szczegółową diagnostykę. Korony i licówki wykonuje we współpracy ze światowej klasy ceramistką. Czuje misję zapewnienia jak najlepszego efektu estetycznego wykorzystując w tym fotografię i skaner wewnątrzustny. Niedawno rozpoczęła dwuletni kurs medycyny estetycznej w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.
LEK. DENT.

AGNIESZKA JANIUK-KOMORNICZAK


Chirurgia stomatologiczna, implantologia, leczenie dzieci i dorosłych w narkozie, zabiegi z użyciem lasera.

Specjalista chirurgii stomatologicznej oraz implantologii z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizację uzyskała w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, a tytuł lekarza stomatologa uzyskała w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Należy do tych chirurgów stomatologicznych, którzy stosują skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pacjenta wspomagające naturalny proces gojenia, gwarantujące najlepsze rezultaty – szybsze i lepsze gojenie po zabiegu, szybszą odbudowę kości, lepszą integrację implantu z kością, brak zespołu suchego zębodołu. Współpracuje z anestezjologiem, tym samym wiele zabiegów przeprowadza w znieczuleniu ogólnym (tzw. narkozie). Chirurg podejmujący się skomplikowanych zabiegów, również z zakresu implantologii i mikrochirurgii. Najczęściej jednak są to procedury usuwania skomplikowanych zębów ósmych. Gwarantuje Pacjentom kompleksową diagnostykę, system zaawansowanych znieczuleń i najlepsze rezultaty regeneracji po zabiegu. Pod jej opieką, lekarze stażyści wykonują swoje pierwsze zabiegi.
LEK. DENT.

MARIOLA IWANIAK


Ortodoncja.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. Jest także certyfikowanym lekarzem systemu Invisalign. Od czasu ukończenia studiów nieustannie pogłębia wiedzę z zakresu ortodoncji, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów. Praca zawodowa jest jednocześnie jej pasją. Właśnie dlatego najbardziej ceni sobie indywidualne podejście do pacjenta, a wzajemne zrozumienie uważa za podstawę owocnej współpracy między lekarzem a pacjentem.
W zakresie jej procedur są również różnego rodzaju aparaty – tradycyjne z metalowym łukiem, estetyczne ceramiczne jak również samoligaturujące. Po wysłuchaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta dąży do znalezienia najlepszego rozwiązania.>
LEK. DENT.

AGATA ROGÓLSKA


Endodoncja mikroskopowa, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Od początku kariery zawodowej priorytetem dla niej jest rozwój, który realizuje szczególnie w kierunku endodoncji mikroskopowej. Uczestniczy w szkoleniach u pionierów endodoncji w Polsce. Podczas wizyt stosuje nowoczesne metody znieczuleń w trosce o komfort pacjentów, w szczególności najmłodszych. Doświadczenie w pracy z dziećmi pozyskała pracując podczas studiów jako opiekun na koloniach. Mali pacjencji bywają rozbrajająco szczerzy i mają w sobie pełno radości – to zaszczyt zyskać u takiego małego człowieka zaufanie. Wykonuje wszelkie procedury stomatologii dziecięcej, również w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. U dorosłych prowadzi leczenie zachowawcze, zabiegi profilaktyczne oraz bezpieczne wybielanie zębów. Podczas konsultacji z przeglądem przedstawia kompleksowy plan leczenia, w którym krok po kroku omawia wszystkie możliwości współpracy i związane z nimi koszty.


LEK. DENT.

NATALIA GISKA

GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.