STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Jest to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii, która ma na celu nie tylko zapewnienie zdrowia zębów i przyzębia, ale również piękna zębów.
Piękny uśmiech jest niezbędny dla dobrego samopoczucia i zwiększenia poczucia własnej wartości. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technik pozwala osiągnąć oczekiwany przez pacjenta efekt estetyczny.

W naszym gabinecie wykonujemy:

 • licówki porcelanowe
 • korony pełnoceramiczne
 • wkłady koronowe porcelanowe (inlay, overlay)
 • wypełnienia kompozytowe
 • wybielanie zębów
 • leczenie ortodontyczneW stomatologii estetycznej jednym z podstawowych materiałów jest kompozyt. Możemy nim odbudować w sposób kosmetyczny zęby zniszczone próchnicą, przednie zęby po urazach (złamanie korony zęba), zamykać diastemy (szpary między siekaczami) oraz wypełniać ubytki w zębach bocznych. Materiał ten umożliwia dobór koloru wypełnienia / odbudowy zgodny z naturalną barwą zęba.
  Obecnie najlepszym materiałem jest porcelana ze względu na trwałość barwy, kształtu, doskonałą przezierność pozwalającą imitować szkliwo, obojętność biologiczną oraz wytrzymałość mechaniczną.
  Licówki porcelanowe – pokrywają wargową powierzchnię zęba i wymagają jej niewielkiego oszlifowania.Licówki mogą być wykonane w następujących przypadkach:
 • częściowe złamanie korony zęba
 • duże nadżerki na powierzchniach wargowych zębów przednich
 • rozległe wypełnienia przyszyjkowe w zębach przednich
 • przebarwienia, które nie mogą być usunięte przez wybielanie
 • rozległe uszkodzenia szkliwa
 • zamykanie diastemKorona pełnoceramiczna – jest to korona bez metalu, doskonale imitująca tkanki zęba i mająca przezierność jak naturalne zęby, co jest zaletą kiedy przeprowadza się estetyczną rekonstrukcję zębów przednich.
  Korona protetyczna pełnoceramiczna jest na stałe osadzona na oszlifowanym wcześniej zębie żywym lub martwym. Wykonywana jest w przypadku znacznego zniszczenia próchnicowego części koronowej zęba lub całkowitego zniszczenia korony zęba.

NASI LEKARZELEK. DENT.

LILIANA KOT- BANASZEWSKA


Protetyka, stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, karierę rozpoczynała w Szkole Sztuk Pięknych i dalej pielęgnuje pasję do projektowania i fotografii. Jest lekarzem dentystą z dużym doświadczeniem w zakresie stomatologii zachowawczej, leczeniu kanałowym pod mikroskopem jak również protetyki. Odbyła liczne kursy w zakresie rehabilitacji narządu żucia, odbudowy zgryzu, Digital Smile Design, implantoprotetyki. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Pasjonuje się analizą estetyki twarzy, przeprowadziła liczne metamorfozy uśmiechu pacjentów, niektóre z nich we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej. Do każdej przemiany pacjenta podchodzi holistycznie, dbając w pierwszej kolejności o aspekty zdrowotne, eliminując wszelkie czynniki chorobowe oraz przeprowadzając szczegółową diagnostykę. Korony i licówki wykonuje we współpracy ze światowej klasy ceramistką. Czuje misję zapewnienia jak najlepszego efektu estetycznego wykorzystując w tym fotografię i skaner wewnątrzustny. Niedawno rozpoczęła dwuletni kurs medycyny estetycznej w Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.
LEK. DENT.

AGNIESZKA JANIUK-KOMORNICZAK


Chirurgia stomatologiczna, implantologia, leczenie dzieci i dorosłych w narkozie, zabiegi z użyciem lasera.

Specjalista chirurgii stomatologicznej oraz implantologii z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizację uzyskała w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, a tytuł lekarza stomatologa uzyskała w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Należy do tych chirurgów stomatologicznych, którzy stosują skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pacjenta wspomagające naturalny proces gojenia, gwarantujące najlepsze rezultaty – szybsze i lepsze gojenie po zabiegu, szybszą odbudowę kości, lepszą integrację implantu z kością, brak zespołu suchego zębodołu. Współpracuje z anestezjologiem, tym samym wiele zabiegów przeprowadza w znieczuleniu ogólnym (tzw. narkozie). Chirurg podejmujący się skomplikowanych zabiegów, również z zakresu implantologii i mikrochirurgii. Najczęściej jednak są to procedury usuwania skomplikowanych zębów ósmych. Gwarantuje Pacjentom kompleksową diagnostykę, system zaawansowanych znieczuleń i najlepsze rezultaty regeneracji po zabiegu. Pod jej opieką, lekarze stażyści wykonują swoje pierwsze zabiegi.
LEK. DENT.

MARIOLA IWANIAK


Ortodoncja.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. Jest także certyfikowanym lekarzem systemu Invisalign. Od czasu ukończenia studiów nieustannie pogłębia wiedzę z zakresu ortodoncji, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów. Praca zawodowa jest jednocześnie jej pasją. Właśnie dlatego najbardziej ceni sobie indywidualne podejście do pacjenta, a wzajemne zrozumienie uważa za podstawę owocnej współpracy między lekarzem a pacjentem.
W zakresie jej procedur są również różnego rodzaju aparaty – tradycyjne z metalowym łukiem, estetyczne ceramiczne jak również samoligaturujące. Po wysłuchaniu potrzeb i oczekiwań pacjenta dąży do znalezienia najlepszego rozwiązania.>
LEK. DENT.

AGATA ROGÓLSKA


Endodoncja mikroskopowa, wybielanie zębów, stomatologia dziecięca.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Od początku kariery zawodowej priorytetem dla niej jest rozwój, który realizuje szczególnie w kierunku endodoncji mikroskopowej. Uczestniczy w szkoleniach u pionierów endodoncji w Polsce. Podczas wizyt stosuje nowoczesne metody znieczuleń w trosce o komfort pacjentów, w szczególności najmłodszych. Doświadczenie w pracy z dziećmi pozyskała pracując podczas studiów jako opiekun na koloniach. Mali pacjencji bywają rozbrajająco szczerzy i mają w sobie pełno radości – to zaszczyt zyskać u takiego małego człowieka zaufanie. Wykonuje wszelkie procedury stomatologii dziecięcej, również w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. U dorosłych prowadzi leczenie zachowawcze, zabiegi profilaktyczne oraz bezpieczne wybielanie zębów. Podczas konsultacji z przeglądem przedstawia kompleksowy plan leczenia, w którym krok po kroku omawia wszystkie możliwości współpracy i związane z nimi koszty.


LEK. DENT.

NATALIA GISKA

GALERIA ZDJĘĆ


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.