UROTERAPIA


terapia uroginekologiczna, uroterapia, uroterapeuta warszawa mokotów


Uroterapia to rehabilitacja dolnych dróg moczowych. Ma na celu wytworzenie prawidłowych relacji pomiędzy pracą mięśnia wypierającego mocz – wypieracza, a czynnością mięśni zwierających cewkę moczową – zwieraczy. Jest to terapia behawioralna. Prowadzi do poznania, a następnie zmiany nieprawidłowych nawyków związanych z przyjmowaniem płynów i oddawaniem moczu. Stymuluje ona zarówno osobę, której dotyczy problem, najczęściej dziecko, jak i rodzinę i bliskich z otoczenia pacjenta, do aktywnego udziału w procesie leczenia, w którym nieodzownym elementem jest zapoznanie ich z anatomią i fizjologią dróg moczowych, a szczególnie z procesem oddawania moczu.

W MediPark w ramach terapii urologicznej pacjentów proponujemy biofeedback – biologiczne sprzężenie zwrotne. Dzięki tej metodzie pacjent uczy się na czym polegają zmiany ciśnienia śródpęcherzowego lub nieprawidłowe działanie zwieraczy. Biofeedback jest bezbolesną metodą, która pomaga kontrolować mimowolne skurcze mięśnia wypieracza i przywraca prawidłową koordynację, przez co zmniejsza się zaleganie moczu w pęcherzu po mikcji. Jest to również bardzo atrakcyjna metoda dla najmłodszych, ze względu na możliwości skorzystania z urządzenia do terapii – wbudowane gry i zabawy, w trakcie których dziecko ćwiczy i jednocześnie miło spędza czas.

Terapia uroginekologiczna – Warszawa Mokotów

Dbając o zdrowie intymne naszych Pacjentek w naszym centrum medycznym oferujemy również terapię uroginekologiczną dedykowaną kobietom na każdym etapie ich życia. Terapia skierowana jest m.in. do kobiet aktywnych fizycznie, przygotowujących się do ciąży, będących w ciąży lub po porodzie, jak również kobiet wchodzących w okres menopauzalny. Jest to obecnie rozwijająca się dziedzina fizjoterapii, która skupia się na prawidłowej pracy mięśni dna miednicy. Oferujemy kompleksowe podejście do problemów pacjentek poprzez ścisłą współpracę z dziedzinami medycyny takimi jak ginekologia, urologia i położnictwo.

Specjaliści w naszym centrum pomagają przeciwdziałać pojawieniu się takich problemów jak:

  • nietrzymanie moczu,
  • dolegliwości bólowe pleców,
  • niestabilność kręgosłupa,
  • opadanie narządów jamy brzusznej,
  • odzyskanie sprawności po operacjach podbrzusza, ginekologicznych i urologicznych,
  • powrót do formy po porodzie.

LEKARZE

UROTERAPEUCIMgr

Magdalena Szulecka


Magister fizjoterapii. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Ocena prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu u dzieci i młodzieży.Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz u dzieci i młodzieży.Rehabilitacja w zaburzeniach neurologicznych i ortopedycznych u dzieci i młodzieżyz wykorzystaniem elementów terapii PNF i terapii tkanek miękkichGimnastyka ogólnorozwojowa, rehabilitacja pourazowa.


logo Medi Park

DANE FIRMY

Medipark Sp. z o.o.

Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
E-mail: [email protected]

Copyright by MediPark 2016. All rights reserved.